امام حسن(ع)؛ سیب خوشبو

موضوعات اجتماعی، فرهنگی و سیاسی از نگاه «سیب خوشبو»

حضرت رسول اعظم(ص) فرمودند: ای حسن! تو «سیب خوشبو»، محبوب و برگزیده خالص قلب من هستی...

بایگانی
آخرین نظرات
  • ۳۱ خرداد ۹۵، ۱۹:۴۰ - بشرا
    افرین

۳ مطلب در آبان ۱۳۸۷ ثبت شده است

سال ششم-(دوره ی جدید)-شماره ی چهل و دوم-بها:2 دقیقه

بسم الله

نامه ی سرگشاده انجمن حمایت از دزدها به خدا

خدایا! بندگان فقیرت رو...!

 

مشق شب:بعضی وقت ها احساس می کنم در عین دارایی، فقیریم! همه مان!

از امام حسن(علیه السلام)سئوال شد: فقر چیست؟ فرمودند:

حرص‌ به‌ هر چیز.

تحف‌ العقول‌ ، ص‌228

خدمت با سعادت خداوند متعال،
با سلام

احتراما به اطلاع می رساند ما حسابی از این ملت شاکی هستیم. دلیلش را هم می گوییم خدمتتان. اما دیدیم هیچ مرجع قانونی و قضایی به شکایتمان رسیدگی نمی کند، گفتیم یک نامه ای بنویسیم به شما، شاید کمکی کردید و ما را از این وضع نجات دادید.

غرض از مزاحمت این بود که این بندگان شما دهان ما را [...]. آخر نمی دانیم ما دزد هستیم یا نیستیم؟ این روزها دیگر خط افتراق بین دزدها و غیر دزدها مشخص نیست. قدیم ترها، اگر در خانه ای باز بود، اگر شیشه ماشینی پایین بود و کلا اگر در دیزی باز بود، هیچ کس هیچ اقدامی نمی کرد تا خودمان از راه برسیم و مراتب را ترتیب اثر نماییم!
اما حالا دیگر این بندگان شما همگی بالاتفاق دستشان کج شده است. چپ می روند، راست می روند، در روز، در شب و خلاصه در کل زندگی دزدی می کنند. حتی بعضی وقت ها دزدی نهان هم دارند.(این دزدی نهان یک عبارت علمی است که در دوره دکترا بهمان یاد داده اند. توضیح دارد> ر.ک اصول و مبانی دزدی کارآمد، خسرو ترقه، نشر تیزی) خلاصه این که این بندگان شما کار ما را حسابی کساد کرده اند. دیگر باید زمین و زمان را به هم ببافیم تا بتوانیم یک مورد خوب و بی دردسر جهت کسب روزی حلال(!) برای خانم بچه ها بیابیم و مراتب را ترتیب اثر نماییم!
حتی این بندگان [...]، مواد مخدر -که در سیطره ی انجمن حمایت از دزدها بود- را همگانی کردند و پای آن را به سر هر سفره و بساطی کشانیدند. انگار این بندگانتان هر چه هم خودشان به دست خودشان و با توان بازوی خودشان به دست بیاورند کفایت شان نمی کند و به پول توی جیبشان قانع نیستند. فقیر زاده شده اند مثل این که!
بدینوسیله شکایت شدیداللحن تمامی اعضای انجمن حمایت از دزدهای این مرز و بوم را به محضرتان می رسانیم و امیدواریم جهت اعتلای فرهنگ دزد و دزدی اقدامی به عمل بیاورید تا ما هم از نان خوردن نیفتیم یک وقت.

ملالی نیست جز دوری شما
ریاست انجمن حمایت از دزدها
دکتر فری دو کله
عزت زیاد

توضیح ضروری: این نامه پس از 48 بار ویرایش -به منظور حذف کلمات و عبارات رکیک و دور از شان- مجوز انتشار پیدا کرد.


و...آن ها:با تشکر از دوستان خوب و مهربانی که به حقیر و این وبلاگ در این هفته لطف کردند.

وبلاگ طعم عسل -- وبلاگ بی سایه بان -- آرمیتا -- وبلاگ غیرطبیعی ها -- وبلاگ شب شعر -- وبلاگ کاغذ کاهی -- نسل سومی -- وبلاگ مرصاد -- ناشناس -- وبلاگ آخرین گلبرگ یاس -- وبلاگ صلیب نقره ای -- وبلاگ گلچهره -- وبلاگ صدای عجیب -- وبلاگ ساعت شنی -- وبلاگ اعترافات

۱۳ نظر ۲۶ آبان ۸۷ ، ۰۱:۴۰
حسن میثمی

سال ششم-(دوره ی جدید)-شماره ی چهل و یکم-بها:0 دقیقه

بسم الله

بعضی وقت ها باید هیچی نگوییم
...

 

مشق شب:هیسسسس!!!

امام حسن(علیه السلام)فرمودند:

سکوت‌ پرده‌ نادانى‌ و زینت‌ آبرو و عزت‌ است‌ و کسى‌ که‌ سکوت‌ مى‌کند راحت‌ و آسوده، و همنشین‌ او در امان‌ است‌.

بحار الانوار ، ج‌78 ، ص‌111

خواستم درباره ی سکوت بنویسم، خنده ام گرفت که بخواهم درباره ی ساکت ترین موضوع عالم........هیس!!!

هیس

 

و...آن ها:با تشکر از دوستان خوب و مهربانی که به حقیر و این وبلاگ در این هفته لطف کردند.

وبلاگ آخرین گلبرگ یاس -- وبلاگ راه آسمانی -- وبلاگ صدای عجیب -- وبلاگ طعم عسل -- وبلاگ یادداشت های یک خبرنگار جوان -- آخرین خورشید -- سلام -- آرمیتا -- وبلاگ ما باید با هم حرف بزنیم -- وبلاگ بی سایه بان -- وبلاگ صلیب نقره ای -- وبلاگ شب های شعر شاعر شنیدنی است -- وبلاگ کاغذ کاهی -- نرگس -- وبلاگ بچه های آسمان -- وبلاگ اعترافات -- وبلاگ گلچهره -- خواجه محمود -- وبلاگ ساعت شنی -- وبلاگ مرصاد -- وبلاگ چرک نوشت های یک بچه آخوند

۱۶ نظر ۱۷ آبان ۸۷ ، ۲۳:۰۹
حسن میثمی

سال ششم-(دوره ی جدید)-شماره ی چهلم-بها:1 دقیقه

بسم الله

امان از توجیه های ما...
بگو غلط کردم!

 

مشق شب:ای بندگان خدا، اعتراف...

امام حسن(علیه السلام)فرمودند:

بیشترین‌ عفو و بخشش‌ کریم‌ وقتى‌ است‌ که‌ خطاکار نتواند براى‌ خطاى‌ خود عذرى‌ بیاورد .

اعلام‌ الدین‌ ، ص‌297

وقتی مشق هایت را ننوشتی، بدترین حالت آن است که بخواهی به معلم بگویی که برادر کوچک ات نگذاشته یا میهمان داشته اید. معلم از چشم هایت می فهمد! توجیه نکن!

وقتی چند دقیقه دیر به مدرسه رسیده ای و رو در روی ناظم ایستاده ای، احمقانه است اگر بخواهی ترافیک را دلیل دیر آمدنت بدانی. لرزش صدایت ناظم را به خود می آورد! توجیه نکن!

وقتی بزرگ ترین سوتی زندگی ات را جلوی مادرت داده ای، بچه گانه است اگر بخواهی دلیل بیاوری. چشمانت به مادرت حقیقت را می گویند! توجیه نکن!

وقتی گناه کرده ای، خنده دار است که بخواهی جلوی خدا آسمان و ریسمان ببافی. دستپاچگی ات تابلویت می کند! توجیه نکن! بگو غلط کردم...

غروب


و...آن ها:با تشکر از دوستان خوب و مهربانی که به حقیر و این وبلاگ در این هفته لطف کردند.

وبلاگ آخرین گلبرگ یاس -- وبلاگ کاغذ کاهی -- وبلاگ طعم عسل -- وبلاگ بی سایه بان -- پرنیان -- وبلاگ ما باید با هم حرف بزنیم -- وبلاگ طلبگی -- وبلاگ یادداشت های یک خبرنگار جوان

۳۱ نظر ۰۴ آبان ۸۷ ، ۰۸:۲۰
حسن میثمی